Kadra narodowa Polski zapewnia sobie pozostanie w grupie A Ligi Narodów - triumf z zespołem narodowym Walii wynikiem jeden do zera!

Kadra narodowa Polski zapewnia sobie pozostanie w grupie A Ligi Narodów - triumf z zespołem narodowym Walii wynikiem jeden do zera!

Na pewno tegoroczne rozgrywki Ligi Narodowej musiały być zagrane w nieco przyspieszonym tempie, z uwagi na nadchodzące światowe mistrzostwa w Katarze. W finałowym spotkaniu baraży narodowa kadra Polska trenowana przez Czesława Michniewicza zwyciężyła narodową reprezentację Szwecji i również wystąpi na tym wielkim turnieju. Jednak zanim się to stanie polscy piłkarze mieli do wykonania jeszcze jedno niesamowicie istotne zadanie. Pierwszorzędnym celem na rozgrywaną w 2022 roku edycję Ligi Narodowej po raz kolejny było utrzymanie miejsca w dywizji A. Rozchodzi się tutaj głównie o szansę grania spotkań z klasowymi rywalami, oraz uznanie. Kadra Polski będzie mogła nabrać doświadczenia podczas pojedynków z najlepszymi ekipami światowej piłki nożnej i co równie ważne zobaczyć, w jakim jest w tym momencie miejscu. W tym roku wyzwanie nie było zbyt łatwe, gdyż zespół narodowy Polski była zobligowana grać z takimi ekipami jak zespół narodowy Holandii, narodowa drużyna Walii oraz reprezentacja Belgii. Każda z tych reprezentacji to naprawdę spore wyzwanie, i z tego powodu rywalizacja o punkty była naprawdę ciężka.

W chwili, kiedy Polska przegrała z Belgią wynikiem 1 do 6 wielbiciele piłki nożnej z naszego kraju byli mocno zawiedzeni. Był to na pewno kubeł zimnej wody dla kadrowiczów, jak i dla szkoleniowców. Awans na mundial z całą pewnością był sporym osiągnięciem, jednakże reprezentacja posiadająca w tak wielu zdolnych piłkarzy nie może sobie pozwolić na porażkę takich rozmiarów. Naszej kadrze w kolejnych pojedynkach szło już jednak zdecydowanie lepiej, czego doskonałym dowodem jest podział punktów z drużyną Holandii, oraz wygrana z narodową kadrą Walii na Stadionie Narodowym. Przyszedł czas ostatniej kolejki podczas grupowych rozgrywek, gdzie oponentem reprezentacji Polski była narodowa reprezentacja Walii. Piłkarze Walii, by móc rozmyślać o zostaniu w dywizji A National League musieli zwyciężyć w tym starciu. Reprezentantom Polski starczał do utrzymania się wyłącznie remis. To było ciężkie i wyrównane starcie, lecz z nieznacznym wskazaniem na zespół Polski. Dominację w czasie całego pojedynku reprezentanci Polski udokumentowali w trakcie II części, kiedy to po świetnym zagraniu Roberta Lewandowskiego, do bramki trafił Świderski. Drużyna polska finalnie utrzymała się w grupie A National League po tym jak zwyciężyła rezultatem 1:0. Kibice piłkarscy z naszego kraju obecnie mogą ze spokojem wyczekiwać na pierwsze spotkania rozgrywek grupowych kadry polskiej na mistrzostwach świata w Katarze.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy